​Abdixhiku: LDK do të jetë opozitë konstruktive, VV ka fituar shumicën por jo të tërën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka adresuar kritika ndaj mandatarit për kryeministër, Albin Kurti.

Në seancën ku pritet të formohet qeveria e re, Abdixhiku i cili është zgjedhur edhe deputet i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Vetëvendosja ka fituar shumicën, po jo të tërën.

Abdixhiku ka thënë se si LDK do të jenë një zë opozitar konstruktiv dhe do të jenë mbrojtës të shtetësisë se Kosovës.

“Kryeministri i ri duhet të kujtojë se nga nesër nuk është kryeministër një partiak, por i gjithë qytetarëve. Kryeministri duhet t’i kujtojë vetes se arroganca e numrave do të shpie edhe më tej në arrogancë numrash”, ka thënë ai.

Kategoritë
LajmeVendi