​Ambasadori amerikan: ShBA-ja e përkushtuar të punojë me Kosovën për ta luftuar korrupsionin

Të mërkurën, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar ministren në drejtës, Albulena Haxhiu.

Kosnett nëpërmjet një postimi në Twitter ku treguar se për takimin me Haxhiun ka thënë se ShBA-ja është përkushtuar që të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin dhe për të reformuar strukturat ekzistuese.

“Një takim produktiv sot me ministren e Drejtësisë, Haxhiu. SHBA-ja është e përkushtuar të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin, për të reformuar strukturat ekzistuese, duke forcuar shërbimin civil apolitik në Kosovë”, ka shkruar Kosnett në Twitter.

Kategoritë
BotaLajme