​Balje pas takimit me Kurtin dhe Osmanin: E kanë përkrahjen time

Kryetarja e Bashkimit Socialdemokrat nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka thënë se do të përkrahë formimin e qeverisë Kurti dhe zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente.

Balje tha se ka ma marrë dritën e gjelbër për gjitha kërkesat e tyre në takimin konsultues me Kurtin dhe Osmanin.

Balje: Unë kam dhënë përkrahje edhe për formimin e qeverisë dhe votimin e presidentit

 

“Kemi pasur një takim shumë konstruktiv dhe kemi bërë marrëveshje për gjëra shumë të rëndësishme për neve boshnjakëve në Kosovë dhe partisë që unë udhëheq. Unë kam dhënë përkrahje edhe për formimin e qeverisë dhe votimin e presidentit”, tha ajo.

Kategoritë
LajmeVendi