​Britani: Numri i vdekjeve bie me 81 për qind në një muaj

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ra me 81 për qind krahasuar me periudhën një muaj më parë, raporton gazeta “Sun”.

Në Britaninë e Madhe, 190 njerëz vdiqën nga virusi korona sot dhe 5.926 njerëz u infektuan, që është një rënie prej 54 për qind në krahasim me 10 shkurt, kur kishte 13.013 të infektuar.

Shifrat janë më të ulëta se shtatë ditë më parë, kur kishte 6.385 pacientë dhe 315 vdekje.

Kategoritë
BotaLajme