​Fëmijë të shkollave fillore ruse arrestohen që po protestonin kundër luftës në Ukrainë

Nxënës të shkollave fillore janë arrestuar për shkak të protestimit të tyre kundër luftës në Ukrainë, raportojnë mediet e ndërkombëtare.

Pamjet tregojnë fëmijët me oficerët prapa grilave, ndoshta në një automjet policie, dhe më pas në një stacion policor, duke mbajtur lulet dhe pankartat e tyre.

“Kremlini po merr masa gjithnjë e më të ashpra në përpjekje për të mbajtur nën kontroll narrativën e tij të luftës”, thonë mediet.

Kategoritë
BotaLajme