​Haradinaj takon ambasadoren e Finlandës, flasin për nevojën e konstituimit të institucioneve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernval, ku kanë diskutuar për situatën aktuale në vend dhe nevojën e konstituimit të shpejt të institucioneve të reja.

Haradinaj ka falënderuar ambasadoren Stjernval për përkrahjen e qëndrueshme të Finlandës në rrugën euroatlantike të Kosovës dhe për gatishmërinë për thellim të marrëdhënieve në mes dy shteteve

Kategoritë
LajmeVendi