​Ish-presidenti dhe bashkëshortja e tij mposhtin Covid-19

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, së bashku me bashkëshorten, kanë arritur ta mposhtin koronavirusin.

Sejdiu që për një javë ishin të shtrirë në Klinikën Infektive, ia kanë dalë që të shërohen nga Covid-19.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ish-presidenti përmes një statusi në Facebook, i cili k falënderuar stafin shëndetësor për kujdesin e treguar.

Ky është statusi i tij i plotë:

Të dashur miq,

Javën që shkoi, nga e Mërkura e deri sot, meqë ishim infektuar me Covid 19, unë dhe bashkëshortja ime u detyruam të shtrihemi për shërim në Klinikën Infektive të QKUK.

Me këtë rast dëshirojmë të falenderojmë ekipet e mjekëve dhe gjithë personelin tjetër shëndetësor të cilët nën udhëheqjen e Prof. Dr. Sali Ahmetit, në repartin e të cilit ishim, u angazhuan me gjithë mundësitë e tyre prej ekspertësh të fushës për të ndihmuar shërimin tonë. Dhe ia kanë dalë.

Të dashur miq,

Një ndihmë të pazëvendësueshme na e keni dhënë edhe ju nëpërmjet inkurajimit të përditshëm me telefon, SMS dhe me mënyra të tjera të komunikimit.

Zoti ju bekoftë!

Kategoritë
LajmeVendi