​Kupa e Konfederatave hapet më ndeshjen Rusi-Zelandë e Re

Kupa e Konfederatave do të nis sot pasdite.

Ky turne i futbollit që i paraprinë Kupës së Botës “Rusi 2018”, është i dhjeti më radhë dhe që pritet të prodhojë disa sfida mjaft joshëse.

Kjo garë që mbahet në Rusi, hapet sot me ndeshjen Rusi-Zelandë e Re, derisa nesër janë në program të luhen dy sfidat tjera, ku takohen Portugali-Meksikë (Grupi A) dhe Kamerun-Kili (Grupi B).

Kategoritë
Sport