​Ky është lojtari 19 vjeçar i Lazios që humbi jetën në aksident

Lazio është në zi pas vdekjes tragjike të lojtarit 19-vjeçar të ekipit të të rinjve Daniel Guerini.

Adoleshenti, i cili festoi vetëm ditëlindjen e tij të 19-të të dielën, humbi jetën në një aksident automobilistik në Romë të mërkurën në mbrëmje.

Guerini ishte në makinë me dy shokë të tjerë adoleshentë, të cilët janë në gjendje të rëndë, kur u përplas me një Mercedes Class A që drejtohej nga një burrë 68-vjeçar, përcjellë KosovaPress.

Ai ka lindur në Romë, por kishte ardhur përmes ekipeve të të rinjve të Torinos, Fiorentinas dhe SPAL-it.

Guerini përfaqësoi Italinë në nivelet U-15 dhe U-16.

Kategoritë
LajmeSport