​Liga e Kampionëve, rezultatet pas pjesës së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy ndeshjeve të Ligës së Kampionëve të cilat po zhvillohen sonte.

Manchester City ka shkuar në pushimin 15 minutësh me epërsi të dyfishtë kundër Borussia Munchengladbahut me golat e realizuara nga De Bruyne dhe Ikay Gundogan, përcjellë KosovaPress.

Në ndeshjen tjetër, Real Madridi ka epërsinë minimale 1-0 ndaj Atalantas derisa golin e vetëm e ka realizuar sulmuesi francez Krim Benzema në minutën e 34’.

Kategoritë
LajmeSport