​Macron pret Ramën në Elysee, mësohen çështjet që do të diskutohen

Presidenti francez, Emmanuel Macron, priti në një takim këtë të hënë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Rreth orës 15:30, Rama publikoi pamje nga pritja që u bë nga presidenti francez, ndërsa bashkëngjitur bëri të ditur edhe temat mbi të cilat do të diskutojë me Macron.

“I ftuar nga Presidenti Macron për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tonë”, shkroi Rama bashkëngjitur pamjeve.

Kategoritë
LajmeRajoni