​Ministri Sveçla priti në takim ambasadorin Minxhozi

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Prishtinë Qemal Minxhozi me të cilin biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet të dy vendeve dhe forcimin e mëtejmë të institucioneve të sigurisë në vend, në ofrimin e rendit dhe sigurisë për qytetarët.

Gjatë këtij takimi u diskutua edhe për tema të interesit të përbashkët të dy vendeve, me qëllim të tejkalimit të barrierave, pasi që dihet se përveç si shtete fqinje, Kosova dhe Shqipëria kanë raporte vëllazërore në mes vete.

Kategoritë
LajmeVendi