​Nesër mot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-3 m/s”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme