​Një grua theret me thikë nga bashkëshorti i saj në Gjakovë

Një grua është ther me thikë nga bashkëshorti i saj në Gjakovë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur policia në Gjakovë, e cila ka thënë se viktima është dërguar për tretma mjekësor, pas ka marr lëndime në qafë dhe dorë.

I dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa ldhur me rastin janë njoftuar te gjitha njësitet relevante policore dhe Prokurori Kujdestar.

Ky është njoftimi i plotë i Policisë në Gjakovës:

Stacioni policor- Gjakovë ka pranuar informatë se një person i gjinisë femërore është sulmuar nga një person në rr. UÇK në Gjakovë.

Patrulla policore i është përgjigjur rastit, dhe me të dal në vend të ngjarjes ka takuar viktimën femër e cila dyshohet që është sulmuar me mjet të mprehtë (thikë) nga burri i saj. Viktima është dërguar me Autoambulancë në Emergjencën e Spitalit Rajonale ‘Isa Grzda’ në Gjakovë, pasi që ka pësuar disa lëndime në qafë dhe dorë nga goditjet e të dyshuarit.

Sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e viktimës është stabile. I dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes, njësitet policore janë duke e kërkuar te dyshuarin. Lidhur me rastin janë njoftuar te gjitha njësitet relevante policore dhe Prokurori Kujdestar.

Kategoritë
LajmeVendi