​Rafael Nadal merr vendimin e papritur

Rafa Nadal nuk do të marrë pjesë në Miami Masters 1,000, i cili do të mbahet nga 22 Mars deri më 4 Prill. Lojtari i tenisit e lëshoi këtë njoftim përmes një mesazhi në llogarinë e tij në “Tëitter”.

Ai siguroi se e merr këtë vendim për tu përballur me garancitë më të mëdha të mundshme për momentin e tij të preferuar të sezonit, sezonin e fushës së argjilës që do të përfundojë në mes të majit në Roland Garros, përcjellë KosovaPress.

“Jam i pikëlluar të njoftoj se nuk do të luaj në Miami, një qytet që e dua. Duhet të rikuperohem dhe të përgatitem plotësisht për sezonin e fushës së argjilës në Evropë. Unë dua të dërgoj një mesazh të veçantë për tifozët e mi në Shtetet e Bashkuara dhe veçanërisht për komunitetin spanjishtfolës në Florida. i cili gjithmonë më mbështet aq shumë “, shkruajti manacorí, i cili mbetet për t’u parë nëse luan një turne para Masters të Monte Carlos në mes të prillit.

Kategoritë
LajmeSport