​Real Madrid i gatshëm që ta humbasë Ramosin

Gjiganti spanjoll Real Madrid thuhet se kanë hequr dorë që ta bindin Sergio Ramos për të qëndruar në “Santiago Bernabeu”, raporton El Chiringuito.

Mbrojtësi qendror ka hyrë në muajt e fundit të kontratës aktuale me Realin, ku në verën e 2020/21 do të jetë në formën e futbollistit të lirë, kështu duke pasur mundësinë të bëjë marrëveshje me klubet të cilat janë të interesuara për shërbimet e tij, përcjell KosovaPress.

Spekulohet se skuadrat e interesuara për Ramos-in janë Paris Saint-Germain, Manchester United, Tottenham dhe Bayern Munich.

Kategoritë
LajmeSport