​Rezultate mjaftë interesante në tri ndeshjet e Superligës së Kosovës

Superliga e Kosovës ka vazhduar sot me tri ndeshjet nga xhiroja e 32-të e saj.

Rezultatet në këto tri sfida ishim mjaftë interesante duke filluar me fitoren barazimin e Besës ndaj Trepçës 89 me rezultat 1-1, përcjell KosovaPress.

Në ndeshje tjetër mjaftë interesante dhe spektakolare u zhvillua ndërmjet Arbërisë dhe Gjilanit e cila përfundoi me fitoren e gjilanasve me rezultat 4-3.

Kurse Drita more një fitore të rëndësishme në ballafaqim me Feronikelin të cilin e mposhti me rezultat 3-1 duke e rikthyer kështu vendin e parë në renditje së paku përkohësisht me 68 pikë.

Kategoritë
LajmeSport