​Tenton ta kalojë ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar dje në pikë kalimin kufitar në Qafë Prush, pasi që i njëjti është vërejtur duke e kaluar ilegalisht kufirin Shqipëri–Kosovë.

Pas verifikimit i njëjti kishte ndalesë hyrje për pesë vjet. Në konsultim me prokurorin i dyshuari lirohet dhe është depërtuar për në Shqipëri.

Kategoritë
LajmeVendi