​Ukraina me propozim për ushtarët rusë

Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov u ka bërë thirrje ushtarëve rusë se ata do të marrin amnisti të plotë dhe kompensim monetar nëse heqin armët.

“Ata prej jush që nuk duan të bëhen vrasës dhe të vdesin, mund të shpëtojnë veten”, tha ai në një postim në mediat sociale.

Kategoritë
BotaLajme