​Vjedhin para në xhami, një i arrestohet dhe një në kërkim

Raportohet se në objektin e xhamisë dy të dyshuar meshkuj kanë vjedhur para të gatshme nga arka e xhamisë.

Rasti ka ndodhur dje në mesditë në Prishtinë. Njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Rasti duke u hetuar nga njësitë policore.

Kategoritë
LajmeVendi