​Zyrtare, PSG blindon një tjetër yll të skuadrës me kontratë të re

Juan Bernat tashmë ka zyrtarizuar rinovimin e tij me Paris Saint-Germain. Mbrojtësi 28-vjeçar nënshkroi kontratën e re që e lidh atë me PSG-në deri më 30 qershor 2025, siç raportohet nga vetë klubi.

Bernat, i cili aktualisht vuan nga një dëmtim i rëndë i ligamentit që e ka nxjerrë atë jashtë fushës, përfundonte kontratën e tij me PSG-në këtë verë dhe Barça po ndiqte gjurmët e tij si një përforcim me kosto zero për të përforcuar pozicionin e mbrojtësit të majtë së bashku me Jordi Alban, përcjellë KosovaPress.

PSG, siç u raportua disa ditë më parë, donte të zgjaste kontratën pasi ishin të sigurt në performancën e tij dhe raporteve me trajnerin Mauricio Pochettino.

Lojtari pritet të kthehet në fushë pas pak ditëve për t’u kthyer në formacionin e trajnerit argjentinas në një moment kyç të sezonit, tani që vazhdimësia e tij në skuadër tashmë është zyrtarizuar.

Pas kohës së tij në Bayern pa shumë rëndësi, Bernat mbërriti në Paris në vitin 2018 dhe ka luajtur 76 ndeshje me skuadrën e kryeqytetit dhe ka arritur të fitojë pesë trofe, midis të cilave janë dy liga franceze dhe një kupë.

Kategoritë
LajmeSport