10 raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se janë konfirmuar 10 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Numri total i rasteve pozitive është 107.544 raste nga 636,591 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,248 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë, Lipjan, Prizren, Gllogoc, Gjilan, Mitrovicë. Në total numri i rasteve aktive është 627.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi