200 pasagjerë në bord, momentet e frikshme kur shkundet anija në Turqi (Video)

Anija me udhëtarë që udhëtonte midis Eminönü dhe Mudanya u përfshi nga stuhia. Pasagjerët kanë kaluar keq në autobusin e detit që tundej si djep.

Anija duke lëkundur majtas-djathtas në mes të detit u dha njerëzve momente frike për minuta të tëra. Rreth 200 pasagjerë kishin veshur jelek shpëtimi si masë paraprake.

Përveç pasagjerëve që siguruan ekuilibrin duke marrë mbështetje nga sediljet, pasagjerët që u ndjenë të sëmurë krijuan radhë para lavamanit.

https://www.ensonhaber.com/

Kategoritë
BotaLajme