Abramovich dyshohet se u helmua në bisedimet Ukrainë-Rusi

  Inteligjenca amerikane: Abramovichi u sëmur për shkak të faktorit “mjedisor” e jo helmimit

Një zyrtar amerikan ka thënë se inteligjenca sugjeron se miliarderi rus, Roman Abramovich dhe negociatorët e paqes ukrainas janë sëmurë për shkak të një faktori mjedisor dhe jo helmimit, raporton Reuters.

Deklarata vjen pasi Wall Street Journal dhe gazeta investigative Bellingcat raportuan se Abramovich dhe negociatorët kishin vuajtur simptoma të helmimit të dyshuar në fillim të këtij muaji pas një takimi në Kiev.

Kategoritë
BotaLajme