Ahmeti: BDI fiton në Çair, Haraçinë dhe tetë komuna tjera

Në Maqedoninë e Veriut sot është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve lokale.

Në një konferencë për media kryetari i Bashkimit Demokratike për Integrim Ali Ahmeti, ak thënë se partia që ai udhëheq ka fituar në Çair dhe tetë komuna tjera.

“Në rrethin e dytë BDI fiton në Strugë, në Kërçovë, në Dollnen, në Çair, në Bogovinë, në Tearcë dhe në komunën e Haraçinën”.

“Në proces të papërfunduar në Tetovë dhe Gostivar”.

Ndërkaq në rrethin e parë BDI ka fituar në Likovë, Pllasnicë dhe Saraj/RTV 21 Maqedoni.

Kategoritë
LajmeRajoni