Aksident i tmerrshëm në Deçan: Vetura ndahet në dysh nga përplasja me kamionin

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 16:00, në Deçan, konkretisht në rrugën “Elez Geci”.

Sipas fotografive të publikuara, shihet se vetuar e aksidentuar është e ndarë në dysh nga përplasja që ka pasur me një kamion, mirëpo nuk dihet për gjendjen e të lënduarit.Policia e Kosovës ka konfirmuar aksidentin.

“Me datë 21.11.2021, rreth orës16:20, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur ne fshatin Pozhar-Deçan, në këtë aksident kanë qenë të involvuara nje veture dhe nje kamionete dhe si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime trupore, i njëjti me autoambulancë është dërguar në spitalin Rajonal në Pejë”, ka thënë Policia e Pejës.

Kategoritë
LajmeVendi