Ambasdaroja Yuri Kim: Thellesisht te shqetësuar për rritjen e tensioneve në PD, organizatorët të refuzojnë dhunën

Ambasadorja e SHBA-se ben thirrje qe protesta te jete paqesore dhe shpreh shqetesimin per situaten

“Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ushtrojnë qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen përgjegjës.” 

Kategoritë
LajmeRajoni