Ambulanca ngeci në fushë, lojtarët e Bragasë dhe Portosë e shtynë atë

Ndeshja e parë e gjysmëfinales së Kupës së Portugalisë midis Braga dhe Porto përfundoi pa fitues (1: 1), dhe kjo ndeshje u shënua nga situata nga pjesa e dytë kur lojtarët në fushë ndihmuan që ambulanca të hiqej nga fushë.

Situata e përmendur ndodhi në minutën e 71-të të ndeshjes kur ambulanca hyri në fushë për të ndihmuar David Carma dhe nuk do të kishte asgjë të diskutueshme nëse në fund të fundit automjeti nuk qëndronte në fushë dhe nuk ishte në gjendje të lëvizte drejt daljes për shkak të butësisë terrenit

Në fund të të gjitha, ndihma u dha nga futbollistët që ishin në fushë, të cilët shtynë furgonin të largohej dhe më në fund të linte fushën dhe loja të vazhdonte.

Sa për vetë rezultatin, pas 102 minutash të luajtura, rezultati ishte 1: 1, dhe Braga erdhi në barazimin në minutën e 12-të të dëmshpërblimit të gjyqtarit kur Fransergio shënoi për 1: 1.

Para kësaj, Porto mbeti me dy lojtarë më pak, Luis Diaz dhe Uribe morën kartona të kuq. Golin për Porton e shënoi Taremi në minutën e nëntë.

Revanshi do të luhet më 3 Mars dhe Porto së shpejti do të luajë ndeshje në Champions League, ku do të takohet me Juventusin.

Kategoritë
LajmeSport