Arnold Schwarzenegger përfshihet në një aksident trafiku në Los Anxhelos

Ylli i Hollivudit me famë botërore dhe ish-guvernatori i Kalifornisë, Arnold Schwarzenegger, ka pësuar një aksident.

Automjeti SUV GMC Yukon nën kontrollin e Schwarzenegger thuhet se u përplas me një Toyota Prius të kuqe në kryqëzimin e Bulevardit Sunset dhe Avenue Allenford.

U pretendua se aktori i njohur kaloi semaforin e kuq.

Mësohet se artisti 74-vjeçar ishte në gjendje të mirë shëndetësore në një aksident trafiku ku janë përfshirë katër automjete.

Policia tha se askush nuk ishte arrestuar ndërsa ka nisur hetimi për ngjarjen./gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme