Arsenal pranë marrëveshjes me Rekik

Klubi londinez Arsenal janë shumë pranë të arrijnë një marrëveshje me mbrojtësin e Hertha Berlin Omar Rekik, raporton “football.london”.

“Topçinjtë” do ta blejnë kartonin e 19 vjeçarit, dhe më pas do të dërgohet përsëri në Gjermani në formë huazimi, për tu zhvilluar si lojtarë profesionist.

Rekik ka bërë tetë paraqitje në Bundesliga këtë edicion, ku edhe ka regjistruar një gol dhe një asistim për skuadrën e Hertha Berlinit.

Kategoritë
Sport