Ashensori bien kati i 11, babë e bir shpëtojnë mrekulisht

Muhammet Erdoğan  dhe djali i tij Talha, të cilët u gjetën në ashensorin që ra nga kati i 11-të mbijetuan edhe pas plagëve të rënda.

Vëllai i tij, Sedat Erdo saidan, tha se derisa ashensori po binte, vëllai i tij Muhammet mori djalin e tij për ta mbrojtur dhe se nipi i tij ishte plagosur lehtë. Duke deklaruar se gjendja e vëllait të tij, trajtimi i të cilit vazhdon në kujdesin intensiv, është e mirë,

Incidenti ndodhi në një vend të vendosur në rrugën Nazım Hikmet në rrethin e Kayapınar Fırat Mahallesi rreth orës 17:00 të së Dielës. Muhammet Erdoğan, i cili nxori djalin e tij, erdhi në vendin ku ishin ulur për t’u kthyer në shtëpi. Muhammet Erdoğan dhe djali i tij Talha, të cilët hipën në ashensor, shtypën butonin e katit të 11-të. Ndërsa babai dhe djali po prisnin të dilnin nga ashensori që erdhi në katin e 11-të, ata shpejt ranë në katin e 6-të para se të këputej litari. Ndërkohë, Muhammet Erdogan, i kapur pas një pjese të ashensorit, u përpoq të mbronte djalin e tij nga goditja duke e mbajtur atë në prehër. Pasi ndaloi për një kohë të shkurtër në katin e 6-të, ashensori u përplas përsëri në dysheme shpejt.

Pas zhurmës, banorët e vendit erdhën në dysheme, hapën derën e ashensorit dhe nxorën Erdoganin dhe djalin e tij jashtë. Pas njoftimit, ekipet e shëndetit, zjarrit dhe policisë u dërguan në vendin e ngjarjes. Pasi i mbijetoi aksidentit me gërvishtje të lehta me prerje xhami në fytyrë sepse ishte në prehrin e Erdoganit dhe babait të tij, Talha u dërgua në Spitalin e Trajnimit dhe Kërkimit Gazi Yaşargil pas ndërhyrjes së parë. Erdogan dhe djali i tij Talha, të cilët kishin fraktura në shtyllën kurrizore dhe shpatullën, të cilët u morën në kujdes intensiv, vazhdojnë të mjekohen.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme