Biden në Twitter: A e dini se çfarë privilegji kanë qentë presidencialë?

“Jo shumë njerëz kanë privilegjin të hyjnë në Zyrën Ovale. Ne jemi të lumtur të raportojmë se këta të dy janë në listë”.

Kjo u njoftua në Twitter nga Presidenti i SHBA Joe Biden me një foto me dy qen.

Interesante: kafshët shtëpiake presidenciale madje morën një profil në Twitter.

“Ne jemi Qenët e Parë në Amerikë, Champ dhe Major Biden. Ju mund të na telefononi #DOTUS. Ne i duam ëmbëlsirat, përqafimet dhe mezi presim të eksplorojmë Shtëpinë e Bardhë,” lexohet në postimin e tyre të parë.

Që atëherë, në këtë profil mund t’i shihni ata duke ecur me presidentin, duke marrë pjesë në takime…

Kategoritë
BotaLajme