Biden rrëzohet tri herë derisa po ngjiste shkallët e aeroplanit (Video)

Joe Biden u rrëzua tre herë derisa ishte duke ngjitur shkallët e aeroplanit në Air Force One gjatë rrugës për në Atlanta.

Presidenti 78 vjeçar, më i vjetri i Amerikës, u ngrit për dhënë një përshëndetje ushtarake në majë të shkallëve para se të nisej për t’u takuar me udhëheqësit e komunitetit aziatiko-amerikan pas vrasjes së tetë amerikanëve aziatikë.

Sekretarja për shtyp Karine Jean-Pierre u tha gazetarëve të Shtëpisë së Bardhë se presidenti ishte “duke bërë më mirë” pas rënies.

“Ishte shumë erë. Pothuajse rashë edhe vetë duke ngjitur shkallët. Por, ai është mirë dhe po përgatitet për udhëtimin”.

 

Kategoritë
BotaLajme