Bokseri rus do të opreojë fytyrën e tij pas sulmit të ariut

Boksieri profesionist rus Ilya Medvedev, 23 vjeç, do të operojë fytyrën e tij ndërsa vazhdon të shërohet nga një sulm i tmerrshëm nga një ari që e la atë në pajisjet e mbështetjes jetësore.

Luftëtari i ri 23-vjeçar ishte në shoqërinë e dy personave të tjerë kur një ari i sulmoi ata në një pyll në rajonin Tyumen në fund të tetorit.

Një boksier rus vrau me thikë një arush që e plagosi rëndë në një sulm në pyll
Një nga aktorët, Vyacheslav ‘Slava’ Dudnik (48), vdiq nga plagët e marra dhe Medvedev ia ktheu goditjen dhe arriti të vriste ariun pasi e goditi disa herë me thikë.

Boksieri atëherë ishte në gjendje kome të shkaktuar dhe fituesi i medaljes së artë në Lojërat Olimpike të Londrës 2012, Egor McHontsev, e quajti Medvedevin një “hero të vërtetë” dhe zbuloi të gjitha detajet e historisë horror.

“Shumë e lexuan historinë e tij kur ai shkoi për peshkim me dy shokë dhe takoi një ari që sulmoi djemtë. Ariu vrau menjëherë një peshkatar dhe më pas sulmoi heroin tonë, Ilya Medvedev. Ai ishte tashmë nën ariun dhe ishte ai që Ilja kishte shumë pak shanse për të mbijetuar … ai mbijetoi dhe shpëtoi një shok. Ai kishte një thikë në xhep që e zgjati derisa ariu po e vriste dhe ai e goditi atë disa herë. në organet vitale të ariut. Ariu u tërhoq dhe vdiq jo shumë larg, “tha McHontsev, i cili ndau foton e tij me Medvedev.
Operacionet që do t’i nënshtrohet Medvedev përfshijnë operacione plastike për rindërtimin e fytyrës, sipas RIA.

Kategoritë
Sport