Boksierja spanjolle e cila mori 236 goditje mori trajtim mjekësor dhe iu ndalua të merr pjesë në ring

Boksierja spanjolle Miriam Gutierrez (38), e cila u mund nga portorikanja Amanda Serrano (33) duke marrë 236 goditje, u ndalua të luftonte për një kohë të pacaktuar dhe mund të mos hyjë më në ring.

Departamenti i Licencimit dhe Rregullatorit i ka vendosur pezullim mjekësor, duke thënë se 38-vjeçarja mund të mos luftojë më kurrë profesionalisht për shkak të dëmtimeve të rënda që ka pësuar.

Ata të dy garuan në para-betejën midis Jake Paul dhe Tyron Woodley, dhe Serrano la fytyrën e kundërshtarit të saj të shpërfytyruar.

Serrano goditi Gutierrez 236 herë të pabesueshme në 20 minuta luftime dhe një fitore mbresëlënëse, dhe ajo fitoi secilin nga dhjetë raundet. Vetëm në raundin e parë Serrano e goditi kundërshtarin 37 herë në fytyrë.
Pas përleshjes dy boksierët janë fotografuar së bashku dhe në foto duket qartë fytyra e deformuar e spanjollës.

Pavarësisht dominimit të saj, Serrano shprehu respekt për Gutierrez dhe mënyrën se si ajo luftoi në ring.

Kategoritë
Sport