Borrell: Rusia po shkëputet nga Bashkimi Evropian

Rusia po shkëputet nga BE dhe presidenti Putin po përdor të gjitha mjetet, përfshirë dezinformimin, për të siguruar mbijetesën dhe për të luftuar opozitën, kështu ka thënë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell përmes një postimi në “Twitter”.

“Vlerat liberale dhe demokratike të Evropës konsiderohen nga qeveria e Moskës si një kërcënim për ekzistencën e saj”, shtoi ai.

Kategoritë
BotaLajme