Çavuşoğlu: Turqia do të vazhdojë të punojë me Rusinë për procesin e paqes në Siri

Ministri i Jashtëm turk Çavuşoğlu: Turqia do të vazhdojë të punojë me Rusinë për procesin e paqes në Siri dhe vazhdimin e qetësisë në terren.

Ministri i Jashtëm rus Lavrov vlerëson aktivitetet e qendrës së komandës së përbashkët në Azerbajxhan.

Kategoritë
BotaLajme