Champions League: Formacionet, Martini ndryshon Teutën në çdo repart

Teuta luan ndeshjen e kthimit në Champions League kundër Sheriff Tiraspol dhe trajneri Edi Martini ka bërë disa ndryshime në formacion.

Në mbrojtje luan nga fillimi Kotobelli, kurse në mesfushë ka “rezistuar” vetëm Emiljano Vila. Shkodrani krah tij ka aktivizuar Dajën dhe Karabecin. Në sulm risia është Gruda, krah Lorenco Vilës dhe Seferit.

Sheriff Tiraspol: Athanasiadis, Arboleda, Traore, Castaneda, Cristiano, Julien, Kyabou, Dago, S. Thill, Dulanto, Luvannor. Trajner: Iurii Vernydub

Kategoritë
LajmeSport