Dhimbje gjuri, Papa Françesku shfaqet në karrige me rrota gjatë një takim në Vatikan

I qeshur dhe në gjendje të mirë fizike, por i ulur në një karrocë. Kështu u prezantua Papa Françesku në asamblenë plenare të Unionit Ndërkombëtar të Eprorëve të Përgjithshëm në Vatikan.

Ati i Shenjtë u përshëndet nga një duartrokitje e gjatë nga murgeshat dhe thirrje inkurajuese si “Rroftë Papa!”

Prej ditësh Papa ka vuajtur nga problemet e gjurit, të cilat kanë sjellë edhe anulimin e seancave dhe angazhimeve zyrtare.

Kategoritë
BotaLajme