Djali që bëri botën të qajë tre vjet më parë, si është sot?

Një fotografi e një djali të vogël që qëndron i sëmurë mbi një bide tualeti, me një motër më të madhe që qëndron pranë tij dhe e mbështet atë në momentet më të vështira, bëri xhiron e botës tre vjet më parë dhe nuk la askënd indiferent.

Beckett Burge ishte 4 vjeç në atë kohë dhe po luftonte me leuçeminë limfoblastike akute, dhe secila kimioterapi shkaktonte diare dhe të vjella, kështu që i vogli kalonte pjesën më të madhe të kohës në banjo pasi mbante në dorë një filxhan.

Nëna e tij Kaitlin telefonoi dhe zbuloi se ai kishte mundur sëmundjen dhe më në fund ishte kthyer në shkollë.

E gjitha filloi në 2018 kur ai pati një temperaturë të lartë, dhe mjekët menduan se ishte një infeksion i veshit. Meqenëse gjendja nuk u përmirësua, ata bënë disa teste të tjera derisa arritën në një diagnozë tronditëse. I vogli kaloi ditët pasuese në spital, në trajtim, dhe javën e kaluar onkologu i tij u tha me krenari prindërve të tij se nuk kishte më kimioterapi, Beketi ishte i shëndetshëm!Ndërkohë, ai gjithashtu e kapërceu koronavirusin, por për fat nuk pati komplikime.

Të gjithë po pyesin se si vajza në fotografi përballoi të gjithë situatën, dhe nëna zbulon se Aubrey ishte 5 vjeçe në atë kohë dhe nuk ishte e qartë për të në fillim se çfarë po ndodhte, por kur prindërit e saj shpjeguan se vëllai i saj ishte i sëmurë, ajo e kuptoi rolin e motrës më të madhe.më shumë se seriozisht. “Ajo e ndihmoi atë të kapërcejë sëmundjen. Ai pa një figurë të nënës në të,” i thanë prindërit New York Post. /tesheshi.com/

 

Kategoritë
BotaLajme