E quajti Vuçiç-in tradhtar, moderatorja ka përjashtuar mysafirin nga emisioni

Jovana Joksimoviq, drejtuesja e emisionit “Uranak” në Tv K1, pas një debati të ashpër e ka përjashtuar mysafiren nga emisioni.

Të ftuar në emisionin “Uranak” ishin Mladjan Djordjevic, lideri i Lëvizjes Oslobodjenje dhe Nenad Canak, lideri i LSV-së, dhe debati filloi kur njëri prej të ftuarve – Gjorgjeviq – tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiq ishte tradhtar.

Më pas Joksimoviq ka reaguar dhe është grindur me Gjorgjeviqin para kamerës dhe më pas ka vendosur ta përjashtojë nga emisioni.

“Nuk është në rregull të flasësh për një njeri që nuk është këtu”, tha Joksimoviç.

“Epo, ai nuk është një burrë që nuk është këtu, ai është një burrë në frigorifer, ai është një burrë në gotë, ai është në gjithçka që jetojmë”, u përgjigj Gjorgjeviç.

“Ndoshta me ty,” u përgjigj ajo.

“Nuk është me ju? Si nuk është me ju? Nuk është në këtë televizion?” vazhdoi ai.“Sapo keni blerë dhe keni marrë Tanjug ashtu”, pyeti ai, duke shtuar se familja Joksimoviç është në një sistem që po shkatërron vendin.

“Duhet të keni turp. Unë do t’ju nxjerr jashtë tani. Jepni reklama,” tha ajo.

Më pas ajo i tha se duhej të fliste për temën për të cilën kishin rënë dakord.

“Ke pasur rastin të flasësh për një temë? Po të them se cila është tema, po të ishe i sjellshëm do ta dije që kur dikush të fton në një temë, ti pranon të flasësh dhe të flasësh për të. Unë” Po të them, nuk mund të flasësh për askënd që është tradhtar. Fundi i tregimit”, tha ajo.

Djordjevic donte të vazhdonte, por ajo ia preu fjalën: “Turp të kesh Reklame”.

Kategoritë
LajmeRajoni