Erdogan i pranishëm në ceremoninë e martesës të mbesës së Alija Izetbegoviç

Jasmina, mbesa e Alija Izetbegoviç, ish-udhëheqësit  të Bosnjës dhe Hercegovinës, dhe vajza e Bakir Izetbegoviçit, do të kenë sot një martesë fetare në xhaminë Gazi Husrev Bej.

Reis-ul Ulema Huseyin Kavazovic do të bëjë dasmën e Jasmina, e cila erdhi në xhami me babanë e saj Bakir Izetbegoviç, dhe Presidentin Erdogan

Pavarësisht motit me shi, qindra njerëz u mblodhën në xhami për të parë ceremoninë.

Përveç Presidentit Erdogan, në dasmë do të marrin pjesë gruaja e tij Emine Erdoğan, djali i tij Bilal Erdoğan dhe nusja e tij Reyan Erdoğan.

Kategoritë
LajmeRajoni