Erdoğan pret në takim ministrin e Jashtëm kinez

Në takim i pranishëm ishte edhe ministri i Jashtëm, Mevlüt Çavuşoğlu.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka pritur në një takim ministrin e Jashtëm të Kinës, Wang Yi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Takimi mes Erdoğan dhe Wang u zhvillua për 1 orë e 10 minuta me dyer të mbyllura për shtypin në rezidencën presidenciale në Ankara.

Në takim i pranishëm ishte edhe ministri i Jashtëm, Mevlüt Çavuşoğlu.

Kategoritë
BotaLajme