Erdoğan: Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës është i papranueshëm

Në takimin e sigurisë nën kryesimin e presidentit Erdoğan, është theksuar se sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës ka shkelur të drejtën ndërkombëtare dhe është i papranueshëm.

Në takimin e sigurisë nën kryesimin e presidentit Erdoğan thuhet se Turqia do të vazhdojë të mbështesë unitetin politik, sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Kategoritë
BotaLajme