Erdoğan: Turqia dhe SHBA po nisin epokën e re mbi “baza pozitive dhe konstruktive”

Pas takimit të tij të fundit me homologun amerikan, Biden, gjatë samitit të NATO-s në Bruksel, Erdoğan thekson se Turqia dhe SHBA po nisin epokën e re mbi “baza pozitive dhe konstruktive”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur për të transformuar “klimën e bukur” të arritur me presidentin e SHBA-së, Joe Biden, në përfitimin maksimal për të dy vendet, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas takimit të tij të fundit me homologun amerikan, Biden, gjatë samitit të NATO-s në Bruksel, Erdoğan thekson se Turqia dhe SHBA po nisin epokën e re mbi “baza pozitive dhe konstruktive”.

Kategoritë
BotaLajme