Erdoğan: Turqia do të “eksportojë dronë për herë të parë në historinë e saj” në Poloni

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se Turqia do të “eksportojë dronë për herë të parë në historinë e saj” në Poloni, një vend anëtar i NATO-s dhe BE-së

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se Turqia do të “eksportojë dronë për herë të parë në historinë e saj” në Poloni, një vend anëtar i NATO-s dhe BE-së, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndërkaq, presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, në konferencën e përbashkët për media me presidentin Erdoğan, tha se Turqia është “aleati i fuqishëm” i Polonisë në rajonin e saj.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet