Erdogan zhvillon një vizitë suprize në shtëpinë e një familjeje në kohën e Iftarit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ramazanın üçüncü iftarında Ümraniye ilçesinde oturan Ersin Kılıçaslan ve ailesinin misafiri oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, evinde ziyaret ettikleri 3 çocuklu aileyle iftar yaptı. ( Murat Kula - Anadolu Ajansı )

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan edhe njëherë zhvilloi një vizitë surprize në shtëpinë e një familjeje të rendomtë në Umraniye, me të cilët hëngri edhe iftar

Ersin Kılıçaslan, duke u shprehur se janë të kënaqur me vizitën e Presidentit Erdogan, tha: “Jemi shumë të lumtur që presidenti ynë na vizitoi. Ne ishim shumë të kënaqur që kishim iftar së bashku në një atmosferë miqësore, kaluam një mbrëmje të këndshme të sinqertë me bisedën e tij të këndshme dhe qëndrimin e sinqertë. Në fakt, ishte krejtësisht si një vizitë familjare. Në mbrëmje folëm për familjet tona. Qasja e tyre e sinqertë zbulon ndryshimin ”

Gjatë vizitës presidenti ishte i shoqëruar nga zonja e pare, Emine Erdogan.

Ndryshe, kjo nuk është hera e parë që presidenti turk surprizën me vizita të rëndomta, ai ketë ka bërë edhe gjatë viteve të kaluara

 

 

 

Kategoritë
BotaLajme