EURO 2020: Turqi-Itali në Olimpico, 45′ e para mbyllen me polemika për penallti (Video)

Turqi-Itali është dueli hapës i EURO 2020. Kjo përballje po luhet në stadiumin “Olimpico” të Romës dhe ka nisur prej orës 21:00.

Senol Gunes dhe Roberto Mancini kanë bërë zgjedhjet e tyre, të konsideruara si më të mirat, me synimin për ta nisur mbarë Europianin.

TURQI-ITALI 0-0
TURQIA:
 Çakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Meras; Yokuslu; Calhanoglu, Tufan, Karaman; Yazici; Yilmaz. Trajner: Senol Gunes
ITALIA: Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne. Trajner: Roberto Mancini

GJYQTARË:Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Holandë), Stephanie Frappart (Francë)

Mbyllet pjesa e parë…

45′ Italia pretentoi për penallti, pas një prekjeje të topit me dorë. Arbitri nuk mendoi ashtu

Kategoritë
Sport