EURO 2020: Zgjedhjet e trajnerëve, si rreshtohen Turqia dhe Italia

Turqi-Itali është dueli hapës i EURO 2020. Kjo përballje luhet në stadiumin “Olimpico” të Romës dhe nis prej orës 21:00.

Senol Gunes dhe Roberto Mancini kanë bërë zgjedhjet e tyre, të konsideruara si më të mirat, me synimin për ta nisur mbarë Europianin.

                                                                                                          TURQI-ITALI
TURQIA:
 Cakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Meras; Yokuslu; Calhanoglu, Tufan, Karaman; Yazici; Yilmaz. Trajner: Senol Gunes
ITALIA: Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne. Trajner: Roberto Mancini

Kategoritë
Sport