Exit Polli: Bedri Hamza fiton bindshëm në Mitrovicë

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka fituar bindshëm në Mitrovicë, duke e mundur kryetarin aktual, Agim Bahtirin, dhe Vetëvendosjen.

Sipas Exit Poll-it të Baton Haxhiut të publikuar në Kanal 10, Hamza ka marrë 57.9% të votave, ndërsa kundërkandidati i tij, Agim Bahtiri ka marrë 32.5%.

Kategoritë
LajmeVendi